HOME tel:+421 2 52 497 007 e-mail: info@obecoravcov.sk Šafárikovo nám. 7, 811 02 Bratislava 1 Pridať k oblúbeným Nastaviť ako domovskú stránku
*
Dnes je: 20.05.2019 Meniny má: Blahoželáme TIP: Pošlite narodeninovú, alebo meninovú SMS.
   
O NÁS
KNIHY ONLINE

 

Obec Oravcov v Bratislave (História a súčasnosť)

 


 

M. Kubínyi: Imrich Thurzo

 

VIDEOARCHÍV
Dátum: 01.12.2014
Počet videní: 12432
Zdroj: Rasťo Iliev - TV Bratislava
ARCHÍV
* Kupón poštovej známky zdobí okrídlené srdiečko maliara J. Kudličku
Vydané dňa 13. 02. 2015 (5751 prečítané)

Ústredným motívom personalizovaného kupónu známky, ktorú vydala Slovenská pošta pri príležitosti sviatku zamilovaných, je reprodukcia diela akademického maliara Jána Kudličku, anjelsky okrídleného srdiečka, zo zbierok Oravskej galérie, ktorá si pripomína 50. výročie založenia.

„Toto originálne výtvarné dielo sa k nám dostalo ako ozdobná súčasť novoročného pozdravu, ktorý nám ešte v roku 1998 poslal náš dlhoročný blízky spolupracovník, renomovaný výtvarník a pedagóg Janko Kudlička z neďalekého Ružomberka,“ uviedla pre TASR riaditeľka Oravskej galérie Eva Ľuptáková.
 
Zároveň spresnila, že je to už štvrté dielo zo zbierkového fondu Oravskej galérie, ktoré ozdobilo poštovú známku. „Radi sme prijali túto ponuku Slovenskej pošty, aby sme príležitostne pripomenuli naše jubileum a nesmiernu bohatosť našich zbierok, v ktorých sa nachádza viac ako 8500 vzácnych artefaktov od gotiky až po súčasnosť,“ pokračovala.
 
„Mimochodom, tohto roku pripravujeme spoločnú výstavu tvorby Jána Kudličku a jeho syna Borisa, svetoznámeho scénografa,“ dodala riaditeľka Oravskej galérie. Zaujímavosťou vydanej valentínskej poštovej známky je QR kód na sprístupnenie videonahrávky populárnej skladby o láske skupiny Elán z veľkého pražského koncertu.
 
Prevzaté z teraz.sk, linka na pôvodný článok: Kupón poštovej známky zdobí okrídlené srdiečko maliara J. Kudličku.
Reprodukcia prevzatá z: pofis.sk
 
 

[ Pošli informačný e-mail Vytlačiť článok ]

PRIDAJTE SA
  Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS! Copyright © 1991 - 2019 Obec Oravcov v Bratislave Stránky pre RSS správy Stránky pre RSS správy  Admin WebMail


Výmenný Reklamný systém
  Created by: Webinfo Slovakia s.r.o. Počet návštev: CNW:Counter Powered by: CMS phpRS 2.8.1